new logo

Invisalign Lublin

Marzysz o pięknym uśmiechu? Równe białe zęby, bez zbędnych szpar lub zębów, które na siebie nachodzą. Wyobrażasz sobie to, ale jednak wybierasz to, co jest, ponieważ boisz się bólu, problemów z utrzymaniem właściwej higieny jamy ustnej i każdorazowego wycisku uzębienia? Twój strach jest na tyle silny, że rezygnujesz z kolejnych wizyt u ortodonty?  W Klinice Pięknego Uśmiechu wiemy jak rozwiać Twoje obawy i spełnić marzenia. 

Nazywam się Marzena Pucek, jestem doktorem nauk medycznych, specjalistką ortodoncji oraz Certyfikowaną Specjalistką Invisalign®, nowoczesnego systemu nakładek ortodontycznych, które korygują uśmiech tak, jak go zaprojektujemy Ty i ja. Od 25 lat przywracam uśmiechy.

Pani doktor Pucek jest obecnie najczęściej wybieranym ortodontą Invis w Lublinie i znalazła się w ścisłej czołówce najchętniej wybieranych lekarzy w Polsce.

Swoje doświadczenie zdobywała na licznych kursach w kraju i za granicą. Uczestniczyła między innymi w Światowym Kongresie Ortodontów w Londynie, jest również członkiem grupy FACE Poland, która podkreśla, że kluczem do sukcesu ortodontycznego jest prawidłowe leczenie okluzji oraz estetyka uzębienia.

Poznaj opinie naszych zadowolonych pacjentów!

Dlaczego system Invis?

O tym, dlaczego system Invis jest lepszy od tradycyjnych aparatów, moglibyśmy pisać i mówić godzinami. Skupimy się na kilku istotnych aspektach:

JAK PRZEBIEGA LECZENIE SYSTEMEM INVIS

PLAN LECZENIA

To początek Twojej drogi do pięknego uśmiechu.

TWORZYMY TWOJE NAKŁADKI

Urzeczywistniamy nowy uśmiech.

WIZYTY KONTROLNE

Pokażą nam jak zmienia się Twój uśmiech.

LECZENIE RETENCYJNE

Pomoże nam zachować Twój piękny uśmiech jak najdłużej.

Dlaczego system Invis?
O tym, dlaczego system Invis jest lepszy od tradycyjnych aparatów, moglibyśmy pisać i mówić godzinami. Skupimy się na kilku istotnych aspektach:

CZYM SĄ?

Korekta zgryzu z Invisalign polega na stosowaniu zestawu przezroczystych, zdejmowanych nakładek, które idealnie dopasowują się do zębów.

Tradycyjne aparaty ortodontyczne wykonane są ze stali nierdzewnej i drutów, które przymocowuje się do zębów od strony policzkowej.

Tradycyjne aparaty porcelanowe to aparaty przezroczyste, które przymocowuje się do zębów od strony policzkowej.

Aparaty lingwalne to metalowe zamki i druty, przymocowane do zębów od strony lingwalnej (od wewnątrz).

PRZEBIEG LECZENIA

Nakładki te wykonuje się dla każdego pacjenta na zamówienie. Zmienia się je co tydzień lub dwa, by stopniowo przesunąć zęby do pożądanego położenia.

W trakcie leczenia druty reguluje się, by stopniowo przesunąć zęby do pożądanego położenia. Z uwagi na siły działające na zamki i mocowania aparatu, może dochodzić do odklejenia się elementów. Odstający drut może powodować zranienia i miejscowe krwawienie w jamie ustnej.
Jest to szczególnie problematyczne w trakcie podróży czy wakacji za granicą. Pacjent jest zmuszony do natychmiastowej wizyty u ortodonty poza granicami kraju.

ESTETYKA

Praktycznie niewidoczne

Widoczne

Widoczne

Praktycznie niewidoczne

ILE TO KOSZTUJE?

Koszty leczenia ortodontycznego określa lekarz na pierwszej wizycie, oceniając wadę zgryzu. Jednak przy leczeniu Invisalign masz gwarancję stałej ceny. Co to oznacza? Nawet jeśli będziesz wymagał leczenia większą ilością nakładek — cena za leczenie się nie zmieni.

JAK DBAĆ O ZĘBY?

Nakładki Invisalign zdejmuje się przed codziennym myciem i nitkowaniem zębów. Dlatego też utrzymanie higieny i zdrowia zębów jest takie proste.

Stały aparat ortodontyczny może utrudniać codzienne mycie i nitkowanie zębów.

Aparat lingwalny przymocowany jest z tyłu zębów, co również utrudnia mycie i nitkowanie podczas leczenia.

KOMFORT

Większość pacjentów, zakładając nowe nakładki, odczuwa dyskomfort, który jednak szybko przemija. Pacjenci opisują go zwykle jako uczucie nacisku i ból przesuwanych zębów. Na początku leczenia nakładki mogą mieć wpływ na artykulację.

Po każdej wizycie u ortodonty pacjenci przez krótki czas odczuwają nacisk i ból przesuwanych zębów. Zamki i druty mogą powodować dyskomfort, a jeżeli się złamią, wymaga to natychmiastowej pomocy ortodonty.

Po każdej wizycie u ortodonty pacjenci przez krótki czas odczuwają nacisk i ból przesuwanych zębów. Aparaty lingwalne mogą mieć wpływ na położenie języka i artykulację podczas leczenia.

CZY MOŻNA ZDJĄĆ?

Nakładki można zdejmować przed jedzeniem, piciem, uprawianiem sportu czy tańcem

Aparatu nie można zdjąć, jest on przymocowany do zębów.

Wszystko zaczyna się od planu leczenia. Podczas pierwszej wizyty szczegółowo omówimy Twoją wadę zgryzu oraz plan leczenia. 

Leczenie zgryzu nakładkami Invisalign® można zastosować u większości pacjentów, od leczenia prostych wad zgryzu, po bardzo skomplikowane, zarówno u dzieci, nastolatków, jak i dorosłych.

Efekty, jakie można osiągnąć podczas leczenia, są imponujące. Jednak każda wada zgryzu jest inna i powinna zostać skonsultowana indywidualnie.

INVIS FIRST

Pozwól by Twoje dziecko zawsze się uśmiechało!

INVIS TEEN

Niech Twój nastolatek uśmiechał się od ucha do ucha!

INVIS ADULT

Twój uśmiech jest tego wart! Zadbaj o niego z NAMI!

Na tym etapie bardzo ważne jest skompletowanie pełnej dokumentacji medycznej wraz ze zdjęciami oraz skanami uzębienia, które są niezbędne do dalszej fazy leczenia. 

To właśnie teraz, na bazie skanów 3D i ustalonego planu leczenia, będziemy tworzyć w Laboratorium Invisalign indywidualne nakładki dopasowane do Twoich zębów. Nakładki wykonane są z antyalergicznych materiałów, dzięki czemu nie ma podrażnień policzków ani dziąseł. Kiedy przyjdziesz na następną wizytę, otrzymasz swoje pierwsze nakładki. 

Co 12 – 15 tygodni będziemy się spotykać na wizytach kontrolnych i zobaczymy, jak zmienia się Twój uśmiech.

Te wizyty będą dla Ciebie przyjemnością, ponieważ system Invis całkowicie eliminuje dyskomfort i stres związany z wymianą zamków, drutów czy ligatur, jak przy klasycznym aparacie. 

A na koniec, razem ustalimy leczenie retencyjne, które jest niezmiernie ważne dla zachowania długotrwałego efektu idealnego zgryzu. 

Chcesz zobaczyć, jak będzie wyglądać Twój uśmiech po leczeniu nakładkami Invisalign®? Zrób sobie selfie i przekonaj się sam.

INVIS FIRST

Dbałość o zdrowie jamy ustnej należy zacząć od najmłodszych lat. Dlatego ważne jest, aby w jak najwcześniejszym okresie rozwoju dostrzec, czy dziecko ma wadę zgryzu, czy też nie. Rodzicu, w tych obserwacjach nie jesteś osamotniony. Pomogę w tym ja i mój zespół.

Zespół Kliniki Pięknego Uśmiechu przygotowany jest do wizyt najmłodszych pacjentów. Nie tylko w zakresie stomatologii zachowawczej i profilaktyki, ale również ortodoncji. Dla naszych najmłodszych pacjentów, których zęby płatają im figle i nie chcą rosnąć równo, przygotowaliśmy leczenie nakładkami Invisalign FIRST. 

Dlaczego Invis First?
Każde dziecko jest inne, ale każde z nich zasługuje na wyniki leczenia, dzięki którym będzie szczęśliwe i zachowa pewność siebie. Pamiętaj, że zdrowy uśmiech to większa pewność siebie Twojego dziecka. 

Aparaty wymagają ciągłego ustawiania i dopasowywania do wzrostu dziecka. Nakładki Invisalign First rosną z Twoim dzieckiem. W miarę jak rozwijają się łuki zębowe, tak rozbudowywane są nakładki zębowe. System Invis dopasowuje się do pacjenta i wspomaga leczenie we wczesnym stadium uzębienia mieszanego. 

Ponadto w czasie leczenia systemem Invis First nie ma ograniczeń co do diety, a zdejmowanie nakładek wspomaga higienę jamy ustnej. Twoje dziecko nie tylko otrzyma piękny uśmiech, ale i zachowa zdrowe zęby. 

W przypadku tradycyjnych aparatów dzieci narażone są na ból czy uszkodzenia wewnątrz jamy ustnej. Nakładki Invisalign First są wykonane z materiału SmartTrack, który gwarantuje wysoki poziom komfortu. A Twoje dziecko nie będzie uskarżało się na ból, czy dyskomfort. 

Jak będzie wyglądał uśmiech mojego dziecka?
Tę część zaprojektujesz w czasie wizyty u lekarza ortodonty. Jeśli jednak nie możecie się doczekać – ZRÓBCIE ZDJĘCIE I POCZEKAJCIE CHWILE 🙂 

INVIS TEEN

Okres buntu, wzmożona samokrytyka i rosnące wymagania co do wyglądu – nastolatki dochodzą do głosu. W tym wieku wszystko ma znaczenie – od koloru skarpetek po uśmiech. Każdy nastolatek chce wyglądać idealnie. Chce uśmiechać się jak gwiazdy filmowe i nie wstydzić swoich zębów. A przy tym w czasie leczenia nie rezygnować ze swoich przyjemności.

Jak to zrobić?

Dla nastolatków z wadą zgryzu przygotowaliśmy leczenie nakładkami Invisalign Teen. Nakładki sprawdzą się zarówno w prostych, jak i skomplikowanych przypadkach. System wymiennych nakładek został tak opracowany, aby zapewnić Twojemu zbuntowanemu nastolatkowi komfort użytkowania i doskonałe dopasowanie. 

Wraz z moim zespołem wprowadzamy nowoczesne metody leczenia z myślą o młodszych i nieco starszych pacjentach oraz komforcie ich rodziców. Każdy rodzic obawia się, że przy leczeniu aparatami tradycyjnymi dziecko będzie miało próchnicę i liczne uszkodzenia szkliwa. System Invis Teen został tak zaprojektowany, że można go zdjąć i umyć zęby. To pozwala nie tylko uzyskać piękny uśmiech, ale i utrzymać zdrowe zęby przez cały okres leczenia.

Dlaczego nastolatki doceniają Invis Teen?

Oprócz dbałości o wygląd i gwarancji komfortu użytkowania, każdy nastolatek ma poczucie, że nikt nie widzi tego aparatu. Zapewnia mu to swobodę w życiu towarzyskim, a także, jeśli uprawia sport – może na ten czas zdjąć nakładki i cieszyć się swoją ulubioną dyscypliną sportową. Posłuchajcie jednego z naszych nastoletnich pacjentów:

Większa precyzja – mniej bólu! Invis Teen – podaruj nastolatkowi piękny uśmiech. A jeśli nie możesz doczekać się efektów leczenia – zrób selfie i zobacz jak zmienimy Twój uśmiech.

INVIS ADULT

Przychodzi taki czas w naszym życiu, kiedy dojrzewamy do zmian i  męczy nas to, że nie możemy się szeroko uśmiechnąć, ponieważ nasze zęby nie są idealne. Wiemy o wadzie zgryzu, ale przez długi czas z różnych przyczyn nic z tym nie zrobiliśmy. 

Często słyszę od pacjentów, że chyba jest za późno na piękny uśmiech. I czy to aby na pewno jest dla nich? Czy chęć pięknego uśmiechu nie brzmi jak fanaberia? Otóż NIE! Niezależnie od wieku, każdy z nas zasługuje na piękny i zdrowy uśmiech.

Dlatego stworzono Invisalign Adult, czyli system nakładek dla dorosłych. Nakładki, które pomagają uzyskać piękne uzębienie bez wyrzeczeń. Chcesz zobaczyć swój nowy uśmiech?
Kształtowanie pięknego uśmiechu nie musi oznaczać rezygnacji z życiowych pasji, czy przyzwyczajeń. Podobnie jak w systemach First i Teen – nakładki można zdejmować przed jedzeniem, myciem zębów czy uprawianiem sportu. Nakładki te nie wpływają na artykulację, zatem nikt nawet się nie domyśli, że nosisz aparat. Materiał SmartTrack zapewni lepszą kontrolę nad przesunięciami zębów.

Ty też zasługujesz na piękny uśmiech z Invis Adult!

 

Gotowy na nowy uśmiech? Czekamy na Ciebie!

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI