LECZENIE HOLISTYCZNE

LECZENIE HOLISTYCZNE

Stomatologia holistyczna Lublin

Znacie to podejście, że jak do dentysty to tylko wtedy, kiedy boli ząb? Albo, kiedy chcemy mieć piękny biały uśmiech, to pani stomatolog wybieli i wyrówna co potrzeba? Niestety to przekonanie jest w każdym z nas zakorzenione bardzo głęboko, często zapominamy o tym, że od zębów wszystko się zaczyna. Zdrowy i piękny uśmiech to nie tylko nasz wygląd, ale i dobre samopoczucie zarówno psychiczne, jak i fizyczne.

Nasze problemy z uzębieniem dotykają nie tylko sfery dyskomfortu spowodowanego bólem lub ich wyglądem, ale również mają wpływ na nasze ogólne samopoczucie. Większość pacjentów, którzy pojawiają się w Klinice Pięknego Uśmiechu, potrzebuje leczenia kompleksowego, czyli holistycznego. Dlatego w naszej Klinice pracują specjaliści z różnych dziedzin stomatologii, co pozwala na kompleksową diagnostykę i zebranie pełnej dokumentacji leczenia w jednym miejscu. A co za tym idzie leczenie może być wdrażane i kontynuowane bez zbędnych skierowań do innych przychodni czy specjalistów. Dzięki takiemu podejściu każdy z pacjentów wie, że w jednym miejscu może liczyć na pełne wsparcie w procesie leczenia

Leczenie holistyczne obejmuje u nas następujące sfery:

ORTODONCJA

Leczenie wad zgryzu u jednego z najchętniej wybieranych ortodontów Invis

IMPLANTOLOGIA

Pełna diagnostyka i leczenie prowadzone przez wielu specjalistów w jednym miejscu

ESTETYKA

Hollywood Smile jest teraz na wyciągnięcie Twojej ręki również w Lublinie

Bardzo często pojawiają się w naszej Klinice pacjenci z problemami dotyczącymi zaciskania, a nawet zgrzytania zębami, czyli tak zwanym bruksizmem. Na początku każdy w nich upatruje problemów w sferze neurologicznej lub psychologicznej. Z bólami głowy, mięśni twarzy czy trudnościami w przeżuwaniu zgłaszają się do wielu specjalistów, którzy szukają przyczyn w ramach swoich dziedzin, na przykład uszkodzeń nerwów twarzoczaszkowych lub problemów ze stawem żuchwowym.

Nie myślimy wtedy aby z problemem nadmiernego zaciskania zębów udać się do stomatologa. Nie dostrzegamy też tego, że nadmierny ścisk zębów powoduje najpierw mikrouszkodzenia szkliwa, a potem szereg komplikacji związanych z narządem żucia. Nadwrażliwość na zimno i ciepło może być jednym z pierwszych objawów uszkodzeń zębów. A bóle przy przeżuwaniu wskazują na obniżenie wysokości zwarcia i zaburzenia w mięśniach i stawach skroniowo – żuchwowych.

Jak możemy pomóc w takim przypadku? Najpierw wprowadzimy dokładną diagnostykę z:

Całe leczenie odbywa się w jednym miejscu – w Klinice Pięknego Uśmiechu. Zatem nie musisz się martwić, że terminy konsultacji się nałożą, ponieważ zadbamy o to, byś nie zapomniał o wizytach i wszystkie przeszedł w odpowiednim czasie.

ORTODONCJA

„Uśmiechnij się szeroko, pokaż zęby” – dla wielu naszych Pacjentów takie polecenia fotografów, czy bliskiego otoczenia bywają zawstydzające. Bo jak się uśmiechnąć, kiedy wstydzimy się swojego uzębienia? Widzimy jego nierówności, brak bieli jak w reklamie. Wydaje nam się, że nie możemy mieć pięknego uśmiechu. 

My mamy na to lekarstwo – z pomocą przyjdzie ortodoncja. To właśnie dzięki niej naprawimy wady Twojego zgryzu poprzez ustalenie problemu i wdrożenie odpowiedniego leczenia. Ortodonta pomoże  wybrać aparat, który będzie idealny dla Ciebie. W ofercie posiadamy wiele rodzajów aparatów oraz system Invisalign dopasowany do potrzeb pacjentów w każdym wieku

Dzięki rozwojowi nowoczesnej technologii ortodoncja przeszła szereg udoskonaleń, które nie tylko dotyczą narzędzi, ale i stosowanych aparatów ortodontycznych, które dziś mogą być niewidoczne dla otoczenia, co poprawia komfort leczenia u pacjentów. 

Zaczniesz obserwować, jak zmienia się Twój uśmiech i staje się tym idealnym i wymarzonym. Kiedy zakończysz leczenie – będziesz mógł uśmiechać się codziennie i bez skrępowania.

IMPLANTOLOGIA

Czy wiesz, że w stomatologii, nawet jeśli nie widać braku zębowego, ponieważ wystąpił w tylnym odcinku, należy go niezwłocznie uzupełnić? I właśnie takim uzupełnieniem braków zębowych, tych widocznych i niewidocznych, zajmuje się implantologia

Nasze zęby muszą być na swoim miejscu, a każdy brak sprawia, że powstaje problem dla zgryzu. Dlaczego? Zęby, które sąsiadują z pustym miejscem, czyli tak zwanym brakiem zębowym, przechylają się, zmieniając przy tym kontakty zgryzowe. Ząb przeciwstawny może wysunąć się na tyle, że z czasem uniemożliwi nam uzupełnienie braku, ponieważ wszedł w miejsce brakującego zęba.

Problem takiego niefortunnego uzupełnienia pustego miejsca rozwiąże leczenie ortodontyczne. Niestety brak nadal pozostanie brakiem i będzie go trzeba uzupełnić. Dlaczego? Ponieważ po tym leczeniu zgryz należy ustabilizować i podeprzeć na całej długości łuku.

Jak już mówiliśmy na początku – zęby lubią porządek i każdy ma swoje miejsce. Dlatego dbamy, żebyś wyszedł po takim leczeniu z pełnym uzębieniem oraz funkcjonującym prawidłowo – czynnościowo, jak i anatomicznie.

ESTETYKA

Zdrowy, piękny i biały uśmiech – prawie jak z reklamy – marzenie wielu naszych Pacjentów, które staje się rzeczywistością. Jednak nie po każdym leczeniu ortodontycznym od razu udaje się osiągnąć taki efekt. 

Leczenie ortodontyczne ma na celu poprawienie wady zgryzu. Gdy już wyrównamy zęby, zdarza się, że musimy zakończyć leczenie ostatnim szlifem, jakim jest wykonanie licówek na zęby w odcinku przednim, aby pacjent czuł się jeszcze lepiej ze swoim nowym uśmiechem. 

Taką „wisienką na torcie” w leczeniu holistycznym jest estetyka. Wszystko zaczyna się od wspólnego projektu Twojego uśmiechu metodą Smile Design. To ułatwia naszą pracę, a ty masz znaczący wpływ na to, jak będzie wyglądał Twój wymarzony uśmiech. Na kolejnym etapie leczenia wykonujemy licówki z materiału emax. Każda z nich powstaje w naszym laboratorium, pod okiem techników, którzy również pomagają w spełnieniu marzeń pacjentów.

Licówki pozostaną z Tobą na zawsze i sprawią, że Twój uśmiech zmieni się nie do poznania.

Masz pytania odnośnie leczenia holistycznego?

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Telefon
Mail