LECZENIE BRUKSIZMU

LECZENIE BRUKSIZMU

Dzięki ścisłej współpracy wszystkich specjalistów leczenie holistyczne takiego schorzenia jak bruksizm jest możliwe, a pacjent może odczuć ulgę niemal natychmiast.

Zdarza Ci się nieświadomie zgrzytać zębami lub je zaciskać, zwłaszcza w nocy? W takim razie skorzystaj z usługi bruksim Lublin – nasz zespół pomoże Ci rozwiązać ten problem. Przed przystąpieniem do leczenia wykonamy dokładną diagnostykę, a następnie zajmiemy się ewentualnymi ubytkami, wadą zgryzu czy brakami w uzębieniu. W efekcie odzyskasz piękny uśmiech, a wraz z nim – poczucie pewności siebie. Zapraszamy do kontaktu.

Czym jest bruksizm?

Bruksizm to nawykowe, często nieświadome zaciskanie i zgrzytanie zębami, szczególnie w nocy, podczas snu. Przyczyny tej dolegliwości nie są do końca znane, jednak przyjmuje się, że mogą obejmować takie czynniki jak stres czy problemy w obrębie stawu skroniowo-żuchwowego.

Do czego prowadzi nieleczony bruksizm? Do starcia zębów, obniżenia wysokości zwarcia i zaburzeń w narządzie żucia tj. mięśniach/stawach skroniowo-żuchwowych. Bóle głowy, bóle mięśni twarzy, trudności z przeżuwaniem pokarmu – to tylko niektóre z objawów tej choroby. Skutki bruksizmu mogą być poważne i mocno uciążliwe. Jeśli zmagasz się z tym schorzeniem, nie wahaj się – sięgnij po profesjonalną pomoc.

Bruksizm Lublin – holistyczne podejście do schorzenia

W zależności od wyników diagnostyki, bruksizm można skutecznie leczyć między innymi wykonując badanie tomograficzne stawów skroniowo-żuchwowych, szynoterapię, leczenie ortodontyczne Invisalign, odbudowę startych powierzchni zębów poprzez wykonanie licówek, nakładów porcelanowych na powierzchniach żujących i uzupełnienie braków zębowych implantami. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie to, iż w Klinice Pięknego Uśmiechu każdego z tych specjalistów spotykamy niemal codziennie. Korzystając z usługi leczenie bruksizmu Lublin w naszej klinice, stawiasz na holistyczne podejście do problemu i skuteczne leczenie, które gwarantuje znakomite efekty.

Leczenie bruksizmu Lublin

Jeśli zdecydujesz się na leczenie bruksizmu w Klinice Pięknego Uśmiechu, trafisz w ręce zespołu doświadczonych specjalistów. Twoje leczenie będzie składało się z kilku etapów niezbędnych dla osiągnięcia pożądanego rezultatu.

Aby skutecznie leczyć bruksizm, musimy wykonać dokładną diagnostykę włącznie z badaniem tomograficznym stawów skroniowo – żuchwowych, szynoterapię, leczenie ortodontyczne Invisalign, odbudowę startych powierzchni zębów poprzez wykonanie licówek, nakładów porcelanowych na powierzchniach żujących i uzupełnienie braków zębowych implantami. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie to, iż w Klinice Pięknego Uśmiechu każdego z tych specjalistów spotykamy niemal codziennie.

Jak wygląda proces leczenia bruksizmu w naszej klinice?

Jak widzisz, u nas nie ma miejsca na przypadkowe ani pochopne działania. Nie musisz więc martwić się o efekty leczenia. Jeśli masz dodatkowe pytania o leczenie bruksizmu w Lublinie, skontaktuj się z nami – chętnie rozwiejemy Twoje wątpliwości, tak by proces nie budził w Tobie żadnych obaw. Pamiętaj, że Klinika Pięknego Uśmiechu świadczy też inne usługi. Nasza oferta to m.in.: Możesz zgłosić się do nas za każdym razem, gdy czujesz, że jest Ci potrzebny doświadczony dentysta w Lublinie. Zrobimy wszystko, by leczenie przyniosło Ci ulgę i pozwoliło cieszyć się pięknym, zdrowym uśmiechem.

Chcesz się pozbyć niechcianego odruchu zgrzytania zębami?

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI